Alarmohet PSG-ja

Futboll

Alarmohet PSG-ja

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 12:45
Alarmohet PSG-ja

Lionel Messi dhe Kylian Mbappe munguan në stërvitjen e Paris Saint-Germainit mëngjesin e së enjtes, vetëm një ditë para ndeshjes kundër Lille të premten në Ligue 1.

Skuadra e Mauricio Pochettinos e pret kampionin në fuqi të Francës në Parc des Princes në Paris, të premten në orën 21:00.

Kylian Mbappe, i cili vuan nga një infeksion, do të mungojë sipas të gjitha gjasave në takimin e nesërmen në ligë.

Por ai nuk ishte i vetmi që mungoi në stërvitjen e së enjtes. Lionel Messi nuk u stërvit po ashtu, por arsyet e mungesës së tij nuk dihen ende.

PSG-ja nuk ka njoftuar ende për mungesën e 34-vjeçarit.

Ndërkohë, PSG-ja do të jetë pa Marcos Verrattin, i cili e lëndoi kofshën, Sergio Ramosin, që është duke i riaftësuar, dhe Leandro Paredes që ka probleme muskulore.

Ndërsa, Achraf Hakimi do të mungojë shkaku i pezullimit me një ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat