West Ham po përgatitet

Futboll

West Ham po përgatitet

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 13:52
West Ham po përgatitet

West Ham po përgatitet t’ia kalojë Arsenal-it.

Jo në renditje, ku Hammers po bëjnë më mirë se Topçinjtë prej më shumë se një viti, por edhe për sa i takon kapacitetit të stadiumit.

Klubi ka marrë lejen për të zgjeruar London Stadium me 2.500 vende, që do ta çojnë kapacitetin e impiantit në 62.500 spektatorë, pak më shumë se 2 mijë vende më shumë se Emirates Stadium (60.260) dhe vetëm pak vende mbrapa Tottenham Hotspur Stadium (62.850) vende.

Vendi i parë mbahet nga Old Trafford, me 74.140 vende.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat