Momente turpi, rrihen turqit me portugezët ndër urë!

Futboll

Momente turpi, rrihen turqit me portugezët ndër urë!

Nga: K.G. Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 13:45
Momente turpi, rrihen turqit me portugezët ndër urë!

Tifozët si shpesh herë zihen mes vete dhe kërcasin grushtet. Kështu ndodhi edhe pas ndeshjes mes Sporting – Besiktas (4:0).  

Kaos, huliganët në rrugët e Lisbonës, turqit ikin nga portugezët aq sa i mbajnë këmbët.

Tifozët sportivë nga Lisbona i kanë bërë një “mirëseardhje” tifozëve të Besiktasit që erdhën në qytetin e tyre për ndeshjen e xhiros së katërt të Champions League. Sporting arriti fitore bindëse 4:0.

Huliganët i detyruan mbështetësit turq që erdhën në Lisbonë të iknin.

Nga pamjet shihet se konflikti ka zgjatur për disa minuta mes huliganëve të dy klubeve, të shtëna topash, rripa, pishtarë janë ndezur e çka jo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat