Në Belfast si finale

Futboll

Në Belfast si finale

Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 15:34
Në Belfast si finale

Një rezultat që vështirë se ndryshon 1:1 të Italisë ndaj Zvicrës.

Të paktën kështu mendon kapiteni Leonardo Bonucci , i cili tashmë po shkon drejt ditës së fundit vendimtare të kualifikueseve për Botërorin 2022:

Në Irlandën e Veriut do të luajmë ndeshjen që do të kishim luajtur sepse ne zbresim gjithmonë në fushë për të fituar.

Do të ketë angazhim maksimal nga të gjitha kombëtaret , thjesht duhet të bëjmë lojën tonë, pa ankth dhe nxitim”.

Rruga për në Belfast dhe një mendim për Jorginhon

Më pas një analizë e ndeshjes olimpike kundër zviceranëve: “Në pjesën e parë ishim pak nën ritëm në menaxhimin e topit, në të dytën bëmë atë që duhej të bënim.

Po shkojmë në Belfast për të marrë Kupën e Botës".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat