Të gjithë e mbajnë mend historinë

Futboll

Të gjithë e mbajnë mend historinë

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 12:18
Të gjithë e mbajnë mend historinë

Emri i Erick Abidal, ish lojtarit të Barcelonës përfshihet në një tjetër skandal.

Të gjithë e mbajnë mend historinë e mesfushores së PSG-Së, Kheira Hamraoui.

Ajo është sulmuar nga 2 burra të maskuar me 4 nëntor, me porosi të bashkëlojtares Aminata Diallo. Gjithçka ka ndodhur për shkak se Hamroui i bën konkurrencë futbollistes në fjalë në repartin e mesfushës.

Një emër i ri ka dalë në skenë. Eric Abidal do të merret në pyetje për këtë çështje. Ai ka patur marrëdhënie tepër të mira me Hamraoui në vitet 2018-2020, e sulmi mund të jetë organizuar edhe prej bashkëshortes se 41 vjeçarit, Hayet Abidal. Sipas medieve, policia do të marrë deklaratat e të gjithë të dyshuarve, përfshirë këtu edhe bashkëshorten e ish-mbrojtësit francez.

Kheira Hamraoui ka luajtur me Barcelonën nga viti 2018 deri në 2021 kur Eric Abidal ishte në postin e drejtorit sportive te blaugranat.

Në 11 nëntor në lidhje me këtë çështje pas 36 orësh në paraburgim është lënë e lirë Amanta Diallo, shoqja e skuadrës e Hamraoui e cila ishte e dyshuara e parë se kishte urdhëruar sulmin ndaj futbollistes për shkak të rivalitet që lojtaret kanë për një vend në formacionin e PSG.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat