Chelsea pas Rabiot

Futboll

Chelsea pas Rabiot

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 17:14
Chelsea pas Rabiot

“Blues” do të tentojnë ta transferojnë mesfushorin francez nga Juventusi në muajin janar. Intererim për ish-futbollistin e PSG-së ka shfaqur edhe Newcastle United

Chelsea po planifikon të përforcohet në afatin kalimtar të janarit.

Dhe, “Blues” duket se ia kanë vënë syrin mesfushorit të Juventusit, Adrien Rabiot.

Kampioni aktual i Evropës e sheh 26 vjeçarin si zëvendësues potencial të Saul Niguez.

Ky i fundit ka dështuar ta tregojë veten në “Stamford Bridge”, ku është huazuar nga Atletico Madridi.

Rabiot pëlqehet po ashtu nga Newcastle.

Ish-futbollisti i PSG-së po has në vështirësi për të luajtur në vazhdimësi tek Juventusi dhe mund të largohet prej aty në janar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat