Barcelona pranon dështimin

Futboll

Barcelona pranon dështimin

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 21:12
Barcelona pranon dështimin

Barcelona pranon dështimin!

Aventura e mesfushorit Frenkie de Jong te Barcelona duket se është afër fundit pas vetëm një vit e gjysmë.

Mesfushori holandez, i blerë për 65 milionë euro dhe i lidhur me klubin katalanas deri në 2026-ën, nuk ka arritur ta tregojë gjithë talentin e tij me blaugranat dhe ka shumë mundësi që të sakrifikohet në merkato edhe për të rregulluar bilancin.

Sipas Sport, në fakt, pavarësisht klauzolës 400 milionë euro, nuk do të ishin pak klubet e mëdha europiane gati të trokasin në derën e Barcelona-s për 24-vjeçarin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat