Hysaj e bën për barelë mbrojtësin e Juventus

Futboll

Hysaj e bën për barelë mbrojtësin e Juventus

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 11:14
Hysaj e bën për barelë mbrojtësin e Juventus

Juventus mori një fitore të rëndësishme në Serie A, teksa mposhti ditën e djeshme me rezultatin 0-2, Lazion. Mirëpo, trajneri Massimiliano Allegri nuk mund të festojë plotësisht duke qenë se ka humbur për shkak dëmtimi Danilon.

Mbrojtësi brazilian pati një përplasje të fortë me Elseid Hysajn dhe në minutën e 15 u detyrua të linte fushën e lojës ndërsa dhimbjet për 30-vjeçarin ishin të mëdha me lojtarin që nuk i mbajti dot lotët dhe u largua vetëm me ndihmën e barelës.

Në klubin bardhezi shqetësohen për faktin se Danilo mund të ketë dëmtuar gjurin dhe këtu do të kishte telashe për të dyja palët.

Megjithatë, peshën e dëmtimit do ta tregojnë vetëm analizat në vijim, teksa Danilo në këtë sezon ka qenë një ndër të besuarit e trajnerit Allegri dhe mungesa e tij për një kohë të gjatë do të ishte një humbje e madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat