Tottenhami interesohet për yllin e Romës

Futboll

Tottenhami interesohet për yllin e Romës

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 16:49
Nicolò Zaniolo

Tottenham raportohet se është i interesuar për nënshkrimin e yllit të Romës, Nicolò Zaniolo, pasi bisedimet për të zgjatur kontratën e tij me Romën janë pezulluar.

Marrëveshja aktuale e Zaniolos në Stadio Olimpico skadon në qershor 2024, por sipas “Calciomercato.com”, negociatat me rrethin e tij në lidhje me një marrëveshje të re kanë arritur në një bllokim.

Roma dëshironte të vazhdonte kontratën e tij deri në vitin 2025, por nuk ka pasur zhvillime gjatë muajve të fundit, kështu që Juventus dhe Tottenham po ndjekin nga afër ish-Interin dhe Fiorentinën.

Fabio Paratici dhe Antonio Conte janë admirues prej kohësh të Zaniolos dhe Tottenham thuhet se janë gati të hapin bisedimet me Romën, nëse skuadra e Serie A nuk arrin të arrijë një marrëveshje për zgjatjen e Zaniolos.

Megjithatë, Giallorossi nuk po planifikojnë ta shesin italianin së shpejti.

Zaniolo nuk është më një titullar i rregullt nën drejtimin e José Mourinho-s pasi portugezi ka ndryshuar në një formacion 3-4-1-2 ku Lorenzo Pellegrini shpesh vendoset si mesfushor sulmues.

Ai luajti disa ndeshjet e para të sezonit si krah i majtë, por sipas një raporti të “Il Corriere dello Sport” këtë javë, 22-vjeçari nuk kënaqet duke luajtur në atë pozitë.

22-vjeçari filloi ndeshjen e Konferencës së Ligës të së enjtes kundër Zorya, duke shënuar golin e dytë të sezonit të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat