Klopp i trembet konkurencës

Futboll

Klopp i trembet konkurencës

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 19:02
Jurgen Klopp

Ralf Rangnick është shumë pranë zyrtarizimit te stoli i Man United.

Në Gjermani ai quhet “Profesor”, sepse ai u shfaq në televizionin gjerman me kostum dhe syze për të folur për futbollin.

Klopp është një nga ndjekësit e tij dhe në konferencën për shtyp para duelit Liverpool-Southampton ai lavdëroi Rangnick kur u pyet për ardhjen e tij te Man United:

“Fatkeqësisht, një trajner i mirë vjen në Angli, në Manchester United! Ai është një trajner me shumë me përvojë, ai ndërtoi dy klube nga asgjëja”, komentoi me hidhërim Klopp .

Ai nuk dyshon se Man United do të përmirësohet me trajnerin veteran gjerman dhe konsideron se  për skuadrat e tjera Premier nuk është një lajm i mirë:

“Manchester United do të organizohet në fushë. Natyrisht nuk është një lajm i mirë për ekipet e tjera". tha menaxheri i Liverpool-it .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat