Ramos është gati

Futboll

Ramos është gati

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 11:21
Ramos është gati

Sergio Ramos pritet që të debutojë me Paris Saint-Germainin të dielën.

Ramos kaloi si lojtar i lirë te PSG në afatin kalimtar të verës, por ende nuk ka arritur të luajë shkaku i lëndimeve.

Mbrojtësi spanjoll ishte i grumbulluar në takimin e fundit ndaj Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve, por nuk u inkuadrua në lojë.

Por, 35-vjeçari debutimin pritet ta bëjë nesër (e diel), në ndeshjen ndaj St. Etiennet në Ligue 1. 

PSG këtë ndeshje e luan në udhëtim, teksa është e vlefshme për javën e 15-të në elitën e futbollit francez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat