Inter nuk ndalet

Futboll

Inter nuk ndalet

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 13:15
Inter nuk ndalet.

Zikaltrit kanë mundur 2-0 Venezia-n të shtunën në mbrëmje. Një fitore e rëndësishme dhe aspak e sigurt pas lodhjes në Champions League.

Në mesfushë ka shkëlqyer përsëri Marcelo Brozovic. Dhe Inter-i është gati ta shpërbeljë me rinovimin e kontratës. Kontrata aktuale e lojtarit skadon në qershorin e vitit 2022.

Në stadiumin e Venezia-s ka qenë i pranishëm edhe babai manaxher i futbollistit, Ivan Brozovic.

Kroati është shumë i rëndësishëm për Simone Inzaghi-t, me këtë të fundit që e thekson gjithmonë sa i rëndësishëm është lojtari për projektin zikaltër.

Sipas Calciomercato.it, ka optimizëm për të ardhmen e futbollistit me firmën që po afrohet.

Në ditët e ardhshme, janë parashikuar kontakte mes palëve, më pas Brozovic duhet të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare me 5.5/6 milionë euro në sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat