Tre asistimet e Messit, PSG bindshëm

Futboll

Tre asistimet e Messit, PSG bindshëm

Nga: K.G. Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:01
Tre asistimet e Messit, PSG bindshëm

Liinel Messi nuk shënoi por asistoi tre herë për fitoren e PSG-së, me rezultat 3:1 në konak të St. Etienne.

Messi bëri lojë të madhe dhe është më i merituar për këtë fitore, duke asistuar në tre gola. 

Për PSG-në shënuan Marquinhos (45+2' e 90+1'), Di Maria (79') dhe për St. Etienne shënoi Bouanga (25'). St. Etienne mbetet me një lojtar me pak nga minuta e 45-të, kur u përjashtua Kolodziejczak.

Pas javës së 15-të, PASG kryeson me 40 pikë e St. Etienne është në fund me 12 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat