Ramos debuton me fitore

Futboll

Ramos debuton me fitore

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:36
Ramos debuton me fitore

PSG ka fituar në transfertë ndaj St Etienit me rezultatin 1-3. Protagonist në këtë ndeshje ishte mbrojtësi Markinjos që sdhënoi dy herë.

Parisisi dominoi përgjatë gjithë ndeshjes ku rastet ishin të shumta, por nuk u shfrytëzuan si duhet. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Buuangan.

Në fundin e pjesës së para ishte braziliani Mrkinjos që barazoi. Parisi përmbysi gjithccka në pjesën e dytë me Di Marian dhe Markinjos përsëri.  Në këtë ndeshje u aktivizua dhe Serxhio Ramos pas dëmtimit të gjatë.

Me këtë fitore parizienët shkojnë në kuotën e 40 pikëve në vendin e parë., duke thelluar ndjeshëm diferencën me ndjekësit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat