Kukësi nuk gabon

Futboll

Kukësi nuk gabon

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:55
Kukësi nuk gabon

Kukësi triumfon me rezultatin 2-0 ndaj Egnatias dhe rihap plotësisht garën për titullin, pasi tani e sheh veten vetëm një pikë larg Tiranës kryesuese, Ashtu si ndaj bardhebluve një javë më parë, edhe këtë herë verilindorët ia dolën të shënojnë dy gola dhe autorët e tyre ishin sërish Milunovic e Basa.

Trajneri Longo i besoi të njëjtin formacion që aktivizoi edhe ndaj Tiranës një javë më parë dhe pas një pjese të parë pa gola, Kukësi ia doli të shënojë dy herë në 45-mintëshin e dytë dhe të marrë tre pikët.

Nga ana tjetër, Egnatia mbetet në kuotën e 11 pikëve dhe zbret në vendin e 8, pozicion që të çon në Play Off për mbijetesën.

Kukësi – Egnatia 2-0 Basa 53′, Milunovic 84′.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat