Statuja e Diego Armando Maradonës

Futboll

Statuja e Diego Armando Maradonës

Nga: K.G. Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 23:06
Statuja e Diego Armando Maradonës

Bota e futbollit që nga viti i kaluar mbeti përgjithmonë pa legjendarin Diego Maradona, por asi argjentinas do të jetë përgjithmonë pjesë e zemrave të napolitanëve dhe nga sonte do të jetë më shumë motivim për Napolin që të fitojë çdo ndeshje në shtëpi.

Ceremonia e madhe u përjetësua edhe nga lojtarët e Napolit që sonte shënuan fitore të thellë, me rezultat 4:0 ndaj Lazios.

Napoli kryeson renditjen me 35 pikë pas 14 jave në Serie A.

Image

Kjo statujë padyshim që zgjon emocione të mëdha tek tifozët dhe gjithë dashamirët jo vetëm të futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat