Dani Alves: Do t’ia jepja Topin e Artë Eriksenit

Futboll

Dani Alves: Do t’ia jepja Topin e Artë Eriksenit

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 16:29
Dani Alves: Do t’ia jepja Topin e Artë Eriksenit

Dani Alves tha se do t’i jepte Topin e Artë 2021 mesfushorit të Interit, Christian Eriksen.

Braziliani është rikthyer në Barcelonë si lojtar i lirë dhe do të ketë të drejtë të luajë nga janari.

Ai tha se mesfushorit të Interit, Eriksen, duhet t’i jepet Topi i Artë 2021 ‘për atë që ka kaluar’ dhe beson se do të ishte një ‘mesazh i fortë’ për t’i dhënë çmimin danezit, i cili u rrëzua në EURO 2020 dhe pësoi një arrest kardiak, në ndeshjen e parë ndaj Finlandës.

Eriksen e meriton Topin e Artë këtë vit. Për atë që ka kaluar. Do të ishte një mesazh i fortë për të gjithë botën e futbollit, njerëzit do të kishin më shumë ndjeshmëri. Messi është më i miri, ai ka qenë për 20 vjet, por do të ishte mirë për të gjithë nëse Eriksen do ta fitonte atë”, tha Dani Alves.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat