Real Madrid është gati

Futboll

Real Madrid është gati

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 20:11
Real Madrid është gati

Te Real Madrid janë të bindur se Antonio Rudiger do të transferohet në Bernabeu verën e ardhshme.

Kontrata e mbrojtësit me Chelsea-n skadon në fundin e këtij sezoni.

Sipas Spox.com, drejtuesit e Real Madrid janë të bindur se gjermani do të transferohet në Spanjë vitin e ardhshëm.

Los Blancos duket se janë informuar se negociatat mes Rudiger dhe Chelsea-t kanë dështuar, me lojtarin që kërkon 12 milionë euro në sezon për të rinovuar, ndërsa londinezët i ofrojnë 8.5 milionë euro në vit.

Duke parë se nuk do të jenë të detyruar të paguajnë asgjë për kartonin, Real është i gatshëm të plotësojë kërkesat e Rudiger për ta marrë në Madrid.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat