Në kërkim të këndelljes, Juventusi kërkon fitore ndaj Salernitanas, formacionet zyrtare

Futboll

Në kërkim të këndelljes, Juventusi kërkon fitore ndaj Salernitanas, formacionet zyrtare

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 20:23
Foto ilustrim

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Salernitanas dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të të kampionatit italian, Serie-A.

Salenitana është skuadra e fundit në tabelë me vetëm tetë pikë pas 14 ndeshjeve ndërsa Juventusi vjen pas humbjes së hidhur nga Atalanta me rezultat 1-0 dhe trajneri Maximiliano Allegri është nën presion të madh për shkak se “Zonja e Vjetër” vazhdon të jetë poshtë renditjes tabelare, pra në vendin e shtatë me 21 pikë, shumë larg skuadrave të kreut të tabelës.

Këto janë formacionet zyrtare:

SALERNITANA (3-4-3) : Belec; Veseli, Gyomber, Gagliolo; Kechrida, L. Coulibaly, Capezzi, Ranieri; Zortea, Simy, Bonazzoli. 

JUVENTUS (4-2-3-1) : Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Pellegrini; Bentancur, Locatelli; Kulusevski, Dybala, Bernardeschi; Kean

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat