Messi sëmuret...

Futboll

Messi sëmuret...

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 21:09
Messi sëmuret...

Ylli argjentinas, Lionel Messi është sëmurë me gastroenterit një ditë pasi e fitoi Topin e Artë për të here të shtatë në karrierë.

Ai është duke vuajtur nga simptomat e një gastroenteriti, një inflamacion i shpeshtë i lukthit dhe zorrëve.

Gastroenteriti është një gjendje shumë e shpeshtë që shkakton barkqitje dhe vjellje. Zakonisht shkaktohet nga infeksioni bakterial ose virusal. Gastroenteriti mund të jetë shumë i pakëndshëm, por zakonisht kalon vetë brenda javës dhe i sëmuri mund të kujdeset vet në shtëpi.

PSG do të përballet nesër (e mërkurë) me Nice, në kuadër të xhiros së 16-të dhe klubi ka konfirmuar se Messi është në dyshim për ndeshjen e nesërme për shkak të kësaj sëmundjeje.

“Lionel Messi dhe Leandro Paredes nuk kanë marrë pjesë në stërvitjet e sotme për shkak të simptomave të gastroenteritit. Mëngjesin e nesërm do të bëhen kontrolle shtesë”, thuhet në njoftimin e klubit france,  transmeton Insporti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat