Dy klube e dojnë

Futboll

Dy klube e dojnë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 21:12
Dy klube e dojnë

Chelsea dhe Liverpooli janë të interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Barcelonës, Ronald Araujo.

Sipas asaj që raportojnë mediat anglezë, dy klubet nga Premier League janë vënë në gjurmët e lojtarit 22-vjeçar dhe që dëshirojnë ta transferojnë gjatë merkatos së verës.

Uruguaiani do të ketë vetëm një vit kontratë me blaugranët, të cilët duhet të ndërmarrin një veprim për të ardhmen e tij.

Klubi katalanas duhet ta bindë lojtarin që të nënshkruajë vazhdimin e kontratës, në të kundërt të përfitojë nga shitja e tij gjatë verës që vjen për të mos rrezikuar që në vitin 2023 ta humbasin lojtarin me parametra zero.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat