Vjen reagimi epik

Futboll

Vjen reagimi epik

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 18:48
Vjen reagimi epik

Zlatan Ibrahimoviç dha një intervistë për mediat italiane ku përmendi disa momente nga jeta e tij. Suedezi tha se ndër lojtarët që kishte antipati ishte Materazi, për të cilin tha se kanë llogari ta hapura akoma. I menjëhershëm ka qenë reagimi i mbrojtësit.

Në intervistën e tij Ibra tha se Materaci është nga ata lojtarë që të markojnë vetëm për të të dëmtuar. Kjo nuk i ka pëlqyer italianit, i cili ka ironizuar sulmuesin nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Twitter”.

Në postim janë dy foto, një e Kupës së Botës dhe tjetra e Champions-it. Ironia qëndron se këto dy trofe, Ibrahimoviç nuk i ka fituar kurrë në karrierë kurse Materaci po. Respektivisht në 2006 me Italinë dhe në 2010 me Interin.

Përleshjet mes të dyve kanë dhënë gjithmonë emocione në fushën e lojës, por beteja vazhdon dhe jashtë saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat