Roma-Inter, sfidë e nxehtë

Futboll

Roma-Inter, sfidë e nxehtë

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 17:24
Inzaghi

Roma-Inter është një nga ndeshjet më të rëndësishme të kësaj jave në Serie A dhe në prag të këtij dueli ka dalë para mediave trajneri Simone Inzaghi.

“Me Romën është një ndeshje e rëndësishme për ne, më e rëndësishmja e këtyre ndeshjeve të fundit. Ata janë një ekip me vlera, ne kemi nevojë për Interin e vërtetë”.

“Lautaro duhet të vazhdojë kështu, është shumë i ri, por jam shumë i kënaqur edhe me sulmuesit e tjerë. Ai ka shënuar në tre ndeshje rresht dhe shpresoj të vazhdojë”.

“Dueli me Mourinho? Do të jetë kënaqësi të takoj trajnerin e tripletës. Do të jetë e veçantë edhe për të të përballet me Interin, ndaj duhet shumë përqendrim. Karriera e tij flet për të”.

“Dzeko kundër Romës? Do të jetë një ndeshje e veçantë për Edin, ai u stërvit mirë, me Spezian rikuperoi energjitë. Në Romë duam të shkojmë të bëjmë një ndeshje të madhe”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat