Në telashe

Futboll

Në telashe

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 18:03
Në telashe

Jose Mourinho do të përballet për herë të parë me Interin, klub ku fitoi gjithçka në sezonin 2009-2010 dhe është pjesë e historisë tashmë, megjithatë situata para sfidës së të shtunës, bëhet gjithnjë e më dramatike për Romën e tij.

Kjo pasi të konfirmuara janë mungesat e holandezit Karsdorp dhe sulmuesit anglez Tammy Abraham, të cilët plotësuan numrin e kartonëve të verdhë kundër Bolognës dhe do të duhet ta shohin ndeshjen nga tribuna.

Gjithashtu sot është konfirmuar edhe mungesa e sulmuesit italian Stefan El Sharawi, i cili ka pësuar një dëmtim në mesjavë ndaj kuqebluve dhe nuk do të jetë as në stol për sfidën e nesërme ndaj zikaltërve.

Kjo situatë ka vënë shumë në vështirësi trajnerin portugez, që duhet të bëjë llogaritë edhe me mungesën e talentit Afena-Gyan, i cili është prekur nga koronavirusi, ndërsa Vina dhe Cristante nuk janë rikuperuar plotësisht, por mund të sakrifikohen për të qenë të paktën në stol.

Jo fort e mirë situata edhe në kampin milanez, pasi Andrea Ranocchia mbetet i dëmtuar, ndërsa Bastoni dhe De Vrij janë në dyshim për transfertën kryeqytetase, duke komplikuar jo pak edhe zgjedhjet e Simone Inzaghit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat