Si e kuptoi se ishte shkarkuar

Futboll

Si e kuptoi se ishte shkarkuar

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 18:29
Si e kuptoi se ishte shkarkuar

Frank Lampard tha se ai e dinte menjëherë se ishte shkarkuar nga posti i trajnerit të Chelseat kur u zgjua me një mesazh me tekst nga shefi.

Ish-kapiteni i klubit qëndroi 18 muaj përpara se të zëvendësohej në janar të vitit 2021 nga Thomas Tuchel.

Lampard, i cili është gjithashtu golashënuesi kryesor i Chelseat, udhëhoqi Blutë në një finale të Kupës FA dhe siguroi një vend në Champions League në sezonin e tij të parë.

Megjithatë, skuadra e tij fitoi vetëm një herë në pesë ndeshjet e fundit të ligës dhe klubi ishte i nënti në tabelë kur ai u largua.

Lampard, 43 vjeç, tha: “Kam marrë një mesazh nga Bruce Buck, kryetari, duke thënë ‘mund të lëvizësh stërvitjen dhe të vish të na takosh në sallën e këshillit? Pasi të jetë marrë vendimi, nuk ka asnjë mënyrë të mirë për ta bërë atë. Ishte shumë e përzemërt. E dija se çfarë do të vinte atëherë. Jo në atë kohë, por ju jeni mirënjohës për periudhën, e kuptoni se çfarë ishte”.

Lampard mori drejtimin e Chelseat në korrik 2019 me një kontratë trevjeçare, duke zëvendësuar italianin Maurizio Sarri, pak pasi e kishte çuar Derby County në finalen e play-off-it të Championshipit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat