Interi plotëson kërkesat e titullarit

Futboll

Interi plotëson kërkesat e titullarit

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:03
Interi plotëson kërkesat e titullarit

Interi po tenton prej ditësh të bindë Marcelo Brozovic të rinovojë kontratën, dhe marrëveshja finale është shumë afër.

Mesfushori kroat del lojtar i lirë në fund të sezonit, opsion që drejtuesit e kampionëve të Italisë duan dhe duhet ta evitojnë.

Bisedimet mes tyre dhe agjentit të nënkampionit të botës kanë qenë intensive në ditët e fundit, teksa një takim është programuar ditët e ardhshme.

Sipas raportimeve që vijnë nga vendi fqinj, Interi ka vendosur t’i plotësojë dëshirat dhe kërkesat financiare 29-vjeçarit.

Brozovic e pret një zgjatje kontratë deri në vitin 2025, me rrogën sezonale që do të jetë 6 milionë euro + bonuset, propozim që lojtari do e pranojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat