Icardi i ofrohet Newcastles

Futboll

Icardi i ofrohet Newcastles

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:05
Icardi i ofrohet Newcastles

Mediat franceze kanë raportuar të premten se drejtuesit e Paris Saint-Germainit i kanë ofruar Icardin Newcastle.

PSG-ja është e gatshme ta lë të lirë Icardin për rreth 30 milionë euro dhe tashmë ka nisur bisedimet me ekipin anglez, që pritet të forcohet gjatë merkatos së janarit.

Icardi këtë sezon ka shënuar tre gola në 15 ndeshje për PSG-në, në të gjitha garat.

28-vjeçari ka kontratë me ekipin francez deri në vitin 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat