Supersfida Dortmund-Bayern Munich, luftë për vendi e parë dhe gola

Futboll

Supersfida Dortmund-Bayern Munich, luftë për vendi e parë dhe gola

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 10:55
Erling Haaland dhe Robert Lewandowski.

Sot në orën 18:30 luhet supersfida e Bundesligës gjermane midis Borussia Dortmund dhe Bayern Munich.

Sfida e sotme pritet të sjellë emocione dhe spetakël të garantuar për të gjithë tifozët dhe shikuesit. Bayern ndodhet në vendin e parë me 31 pikë ndërsa Dortmund në të dytin me 30 pikë.

Sfida sot është e përqendruar tek dy sulmuesit kryesorë, Erling Haaland dhe Robert Lewandowski.

Dy bomberat e ekipeve përkatëse do të ndeshen sot për të marrë një fitore tepër me vlerë, por të shikojmë kush do të shënojë i pari.

Haaland ka shënuar 10 gola në shtatë ndeshje, Lewandowski 14 në 13 ndeshje – andaj edhe sonte ata pritet të jenë vendimtar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat