Valon Berisha ndëshkohet me të kuq

Futboll

Valon Berisha ndëshkohet me të kuq

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 17:45
Valon Berisha ndëshkohet me të kuq

Mesfushori i Reims, Valon Berisha është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen ndaj Angers,në kuadër të xhiros së 17-të në Ligue 1.

Berisha ishte titullar, por u largua nga fusha në mënyrën me të keqe të mundshme, duke u ndëshkuar me te kuq, pasi mori dy herë kartonë të verdhë mbrenda tetë minutave (27’, 35′).

Pas dy ndërhyrjeve të panevojshme, arbitri nuk e fali mesfushorin duke e larguar menjëherë nga fusha.

Ndeshja përfundoi me rezultat 1:2 për Angersin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat