Ajaxi e gjen pasuesin e Onanas

Futboll

Ajaxi e gjen pasuesin e Onanas

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 12:52
Ajaxi e gjen pasuesin e Onanas

Pavarësisht përgënjeshtrimeve, André Onana do të largohet nga Ajaxi në fund të sezonit.

Portieri kamerunas, i cili është rikthyer disa javë pas skualifikimit për doping, është shumë pranë Interit dhe kështu klubi holandez tashmë po mendon për zëvendësimin e tij.

Sipas shtypit anglez, Edwin van der Sar po kërkon të nënshkruajë me Dean Henderson, i cili është lënë në hije nga De Gea te Manchester United.

Marrëdhëniet e mira mes dy klubeve mund të favorizojnë operacionin, i cili pritet të konkretizohet në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat