Ancelotti: Karim mund të shërohet,

Futboll

Ancelotti: Karim mund të shërohet,

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 13:18
Ancelotti: Karim mund të shërohet,

Trajneri i Real Madrid ka dhënë detaje në lidhje me rikuperimin e Karim Benzema përpara Derbit të Madridit të kësaj fundjave.

Benzema mori një lëndim gjatë fitores së Real Madridit ndaj Real Sociedad fundjavën e kaluar dhe humbi ndeshjen e Champions League me Interin.

Ka shanse që Benzema të rikthehet në kohë për super derbin e fundjavës.

“Kemi disa ditë për të parë nëse Karim mund të shërohet, besoj se do ta bëjë”, tha Ancelotti.

Derbi do të zhvillohet të dielën mbrëma, kështu që Benzema ka ende shumë kohë për t’u rikuperuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat