Klopp i çmendur pas 17-vjeçarit

Futboll

Klopp i çmendur pas 17-vjeçarit

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 12:52
Klopp i çmendur pas 17-vjeçarit

Jurgen Klopp do mesfushorin 17-vjeçar të Barcelona-s.

Sipas katalanases El Nacional, Liverpool është gati të paguajë kluazolën 50 milionë euro të kontratës që mesfushori ka me blaugranat.

Klopp është i çmendur pas talentit dhe Të Kuqtë janë gati t’ia plotësojnë dëshirën dhe të mposhtë konkurrencën e Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain.

Gavi-t do t’i pëlqente të qëndronte te Barça, aty ku është formuar dhe po konfirmohet, por problemet ekonomike të klubit mund ta shtyjnë të transferohet në Angli.

Më saktësisht te Liverpool, që mund t’i ofrojë një kontratë shumë më të mirë në krahasim me atë që ka aktualisht me katalanasit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat