Nxehtë në Lipjan, Drita favorite e Feronikeli sfifohet nga Drenica

Futboll

Nxehtë në Lipjan, Drita favorite e Feronikeli sfifohet nga Drenica

Më: 11 dhjetor 2021 Në ora: 11:32
Nxehtë në Lipjan, Drita favorite e Feronikeli sfifohet nga Drenica

Java e 18 në BKT Superligë, apo e fundit për stinorin vjeshtor nis sot me tri ndeshje që janë në program.

Padyshim që ndeshja kryesore e ditës së sotme do të zhvillohet në Lipjan, ku Llapi është nikoqir i Prishtinës.

Dy skuadrat rajonale kanë mbetur mbrapa treshes së parë dhe duan fitore në mënyrë që të qëndrojnë në garë për titullin e kampionit.

Ky takim pritet të jetë shumë interesant edhe për faktin se rivaliteti mes dy klubeve është shumë i madh.

Interesant pritet të jetë edhe në Gjilan, ku Drita është nikoqire e Ulpianës.

Gjilanasit pas dy fitoreve radhazi duan edhe të tretën që të dimërojnë më të qetë, derisa lipjanasit synojnë t’i befasojnë përsëri si në ndeshjen e parë kur i ndalën në barazim.

Takimi tjetër i ditës së sotme do të zhvillohet në Drenas, ku mes vete takohen skuadrat rajonale Feronikeli e Drenica.

Dy ekipet po kalojnë nëpër një krizë të rezultateve dhe duan fitore në xhiron e fundit të stinorit vjeshtor.

BKT Superliga e Kosovës – Xhiro e 18-të

E shtunë

13:00 Llapi – Prishtina
13:00 Drita – Ulpiana
13:00 Feronikeli – Drenica

E diel

13:00 Malisheva – Dukagjini
13:30 Ballkani – Gjilani

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat