Atalanta dhe Milani luftojnë për Origin

Futboll

Atalanta dhe Milani luftojnë për Origin

Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 12:31
Atalanta dhe Milani luftojnë për Origin

Divock Origi është një “hero kulti” në Liverpool, siç thekson ‘The Sun’, por ditët e tij në Liverpool mund të kenë një datë skadimi.

‘Tuttosport’ raporton se Milan dhe Atalanta do të ishin të lumtur ta kishin atë. Rossonerët , për ta kthyer atë në një zëvendësim për një Ibrahimovic cili është tashmë ka 40 në supe. Atalanta, nga ana e tyre, kanë frikë se Luis Muriel do të largohet dhe lojtari është një nga të preferuarit e trajnerit, gjithmonë sipas gazetës transalpine.

Momenti i tij kulmor i Origi-t ishte Liga e Kampionëve 2019, duke qenë kyç në arritjen e titullit me golat e tij ndaj Barçës në gjysmëfinale dhe Tottenhamit në finale.

Megjithatë, treshen Mané-Salah-Firmino i ka mbyllur dyert dhe Diogo Jota e ka lënë pa minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat