Firma çështje orësh

Futboll

Firma çështje orësh

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 13:48
Firma çështje orësh

Te Barcelona e kanë bërë thuajse të kryer transferimin e Ferran Torresit nga Mançester Siti.

Ka qenë gazeta pranë Barcelonës, “Sport”, e cila ka dhënë lajmin, duke konfirmuar se dy klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe gjithçka pritet të finalizohet në orët në vazhdim, me sulmuesin 21-vjeçar i cili do të lërë Sitin pas vetëm një sezoni për t’u kthyer në Spanjë, këtë herë me fanellën e Barçës.

Ferran Torres u transferua nga Valencia te Mançester Siti për shumën e 25 milionë eurove, ndërsa me kalimin e tij nga “Qytetarët” te Barça, Siti pritet të përfitojë më shumë se dyfishin e shumës.

Torres ka qenë një nga emrat që trajneri i Barçës, Ksavi Hernandez, e ka kërkuar me ngulm për në merkaton e janarit duke parë emergjencën në repartin e avancuar të katalanasve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat