Messi askund

Futboll

Messi askund

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 10:14
Messi askund

U besua se në Ligue 1, Leo Messi do të shkëlqente edhe më shumë se në Spanjë, sidomos do të përmirësonte edhe më shumë statistikat personale.

Por, 34-vjeçari në 11 paraqitje në Ligue 1 ka shënuar vetëm një gol, shifra këto që tregojnë më së miri se shtatë herë fituesi i Topit të Artë është duke e pasur të vështirë adaptimin në Francë.

Në Francë, golashënuesi më i mirë në pjesën e parë të sezonit është Jonathan David i Lille me 12 gola, pas tij vjen Wissam Ben Yedder i Monacos me 10 dhe Kylian Mbappe i treti me 9.

Top 10 golashënuesit:

Derisa në Bundesliga edhe këtë edicion sikur sezonin e kaluar lufta do të jetë mes sulmuesit të Bayern Munich, Robert Lewandowski dhe atij të Borussia Dormtund, Erling Haaland – ani pse tani për tani Shick vazhdon të jetë para 21-vjeçarit.

Sido që të jetë, në Bundesliga Lewa po shijon një tjetër sezon të mirë, deri më tani ka shënuar 19 gola.

Ai ndiqet nga Patrik Schick i Bayer Leverkusen me 16 gola, podiumin e plotëson Erling Haaland me 13 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat