Arrihet marrëveshja marramendëse në La Liga

Futboll

Arrihet marrëveshja marramendëse në La Liga

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 16:50
Arrihet marrëveshja marramendëse në La Liga

Arrihet marrëveshja  marramendëse në La Liga!

La Liga ka arritur një marrëveshje me Telefoncia dhe DAZN për të drejtat televizive për pesë vitet e ardhshme.

Kampionatit spanjoll do t’i shkojnë plot 4.95 miliardë euro.

Akoma nuk dihet se sa do të marrin klubet: në sezonin 2019-20, Barcelona ka arkëtuar 165 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat