Genoa e Shevchenkos pas shqiptarit të Kosovës

Futboll

Genoa e Shevchenkos pas shqiptarit të Kosovës

Më: 6 janar 2022 Në ora: 12:18
Genoa e Shevchenkos pas shqiptarit të Kosovës

Sulmuesi shqiptar, Veton Berisha mund të kalojë në Serie A te Genoa në afatin kalimtar dimëror.

Siç shkruan “Vg.no”, golat e shqiptarit kanë tërhequr vëmendjen e klubit italian.

Berisha që ka kontratë me Vikingun e Norvegjisë, në stinorin e fundit realizoi 22 gola e gjashtë asistime në 28 ndeshje në elitën norvegjeze.

Ai po ashtu realizoi edhe dy gola e një asistim në Kupën e Norvegjisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat