A do të luajë Alaba në finale?

Futboll

A do të luajë Alaba në finale?

Më: 13 janar 2022 Në ora: 12:44
A do të luajë Alaba në finale?

Carlo Ancelotti nuk e di nëse David Alaba do të jetë 100% gati për finalen e Superkupës së Spanjës.

Lojtari u stërvit mirë një ditë para El Clasicos, por më pas për shkak të një ngarkese muskulore, ai nuk mundi të luajë kundër Barcelonës, sfidë që Reali e fitoi 3-2 pas 120 minutave lojë.

Ancelotti shpreson që deri të dielën, Reali të rikuperojë energjinë e humbur dhe të rikuperojë edhe Alaban.

“Ishim shumë të lodhur në fund dhe kjo është normale. Shpresoj që mund të rikuperohemi për të dielën dhe që Alaba të jetë i gatshëm. Kemi humbur shumë energji, por fitorja do të na ndihmojë në rikuperimin tonë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat