Dahoud më i miri

Futboll

Dahoud më i miri

Më: 15 janar 2022 Në ora: 11:53
Dahoud më i miri

Borussia Dortmund ka shënuar një fitore të thellë ndaj Freiburgut, në kuadër të xhiros së 19-të në Bundesliga.

Golat për Dormundin i shënuan Thomas Meunier (14’ dhe 29’) Haaland (45+1 dhe 75’) dhe Dahoud ne min e 86-të kurse për mysafirët realizoi Demiroviq në min 61-të.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Dahoud me notën 9.2, por lartë u vlerësua edhe Meunier (9.0).

I ndjekur nga Haaland (8.5) dhe Brandt (7.9), kurse më i dobëti në këtë taki doli të jetë mbrojtësi, Lukas Kubler.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat