Çela debuton me fitore

Futboll

Çela debuton me fitore

Më: 16 janar 2022 Në ora: 15:55
Çela debuton me fitore

Fillon mbarë viti 2022 për Kastriotin, që mposhti 2-0 Teutën në stadiumin e Kamzës pas tre viteve.

Tre pikë jetike për ekipin krutan që po lufton për të qëndruar në Abissnet Superiore, teksa Emiliano Çela shijoi suksesin e parë si trajner në debutimin e tij te Kastrioti dhe në futbollin shqiptar.

Bedri Greca zhbllokoi takimin pas çerek ore lojë, duke qenë lojtari që realizon golin e parë për vitin 2022 në elitën e futbollit shqiptar. Kampionët në fuqi u shfaqën të pafuqishëm, ndërsa Spartak Ajazi vulosi triumfin e vendasve (72’), duke dërguar topin në rrjetë një minutë pasi u fut në fushë.

Fitorja e sotme është e dyta radhazi në shtëpi dhe e ka ngjitur Kastriotin e vendit të fundit në kuotën e 11 pikëve, ndërsa skuadra e Edi Martinit regjistroi disfatën e tretë radhazi dhe të gjashtën sezonale në kampionat, dhe renditet në vend të gjashtë me 18 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat