Lyon triumfon, kjo është nota e Xherdan Shaqirit

Futboll

Lyon triumfon, kjo është nota e Xherdan Shaqirit

Nga: Kemajl Goca Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:46
Lyon triumfon, kjo është nota e Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri u paraqit nga minuta e 66-të për Lyonin, e cila në udhëtim ngadhënjeu me rezultat 1:0 ndaj Troyes-it. 

Shaqiri u paraqit në 24 minutat e fundit, duke treguar lojë të mirë. 

Në minutën e 33-të, Dembele shënoi për fitoren e Lyonit. 

Lyon zë vendin e 10-të me 18 pikë e Troyes është i 17-të me 17 sosh pas 21 jave në Kampionatin e Francës.

Faqja e specializuar për statistika, “Sofascore”,  si zakonisht i vlerëson futbollistët. Shaqiri u vlerësua me notën 7.0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat