Dinamo prezanton blerjet

Futboll

Dinamo prezanton blerjet

Më: 18 janar 2022 Në ora: 12:00
Dinamo prezanton blerjet

Dinamo e nisi konferencën për shtyp para sfidës me Kukësin me prezantimin e zëvendëstrajnerit, Bledar Devolli, dhe të përgatitësit atletik, Orjand Abazaj. Drejtori sportiv i Dinamos, Ermal Barushi, në fjalën e tij theksoi se Dinamo po nis një kapitull të ri, duke iu referuar investimit për blerjen e një kompleksi sportive.

“Pas përfundimit të sezonit, kemi bërë një analizë dhe kemi nxjerrë disa konkluzione. Dua të falënderoj ish-pjesëtarët e stafit dhe lojtarët që janë larguar. Presidenti ka dhënë mbështetje, pavarësisht rezultateve. Kemi bërë dy afrime ë, trajnerë që njihen në botën e futbollit, Devollin dhe Abazajn.

Jemi në proces për blerjen e një qendre sportive. Presidenti po financon për nisjen e një kapitulli të ri për Dinamon.”

Më pas erdhi radha e prezantimit të tri prurjeve të reja: Lilaj, Reginaldo dhe Deninson.

“Jam lojtar profesionist, erdha këtu tri ditë më parë. Do të jem gati për të dhënë më të mirën time për Dinamon,” – deklaroi Reginaldo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat