Mendon pensionimin

Futboll

Mendon pensionimin

Më: 18 janar 2022 Në ora: 12:33
Mendon pensionimin

Aleksander Kolarov po e mendon pensionimin për t’iu bashkuar stafit teknik të Interit.

36-vjeçari nuk ka pasur minutazhë të mjaftueshme këtë sezon, duke luajtur vetëm 44 minuta përgjatë të gjitha ndeshjeve në ligë dhe Champions League në pjesën e parë të sezonit.

Një lëndim i muskujve dhe konkurrenca në krahun e majtë të mbrojtjen e kanë lënë jashtë mbrojtësin veteran.

Siç raportohet nga Calciomercato, Kolarov po e konsideron seriozisht pensionimin në muajt në vazhdim, madje edhe para përfundimit të sezonit. Ai dëshiron të qëndrojë në botën e futbollit dhe mund të punojë si agjent, por Inzaghi ka ide të tjera.

Trajneri i Interit dëshiron ta ketë në stafin teknik Kolarovin Ai momentalisht po i shqyrton të gjitha opsionet, por me shumë gjasa ai do t’i “varë këpucët| para përfundimit të këtij edicioni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat