Pogba vendosë

Futboll

Pogba vendosë

Më: 19 janar 2022 Në ora: 17:09
Pogba vendosë

Mesfushori Paul Pogba ka informuar Manchester Unitedin që dëshiron t’i bashkohet Real Madridit si agjent i lirë në verën e ardhshme.

28-vjeçarit i skadon kontrata në verë dhe nuk është i interesuar për të nënshkruar kontratë të re me 20 herë kampionin e Anglisë. 

Mesfushori Paul Pogba ka informuar Manchester Unitedin që dëshiron t’i bashkohet Real Madridit si agjent i lirë në verën e ardhshme.

28-vjeçarit i skadon kontrata në verë dhe nuk është i interesuar për të nënshkruar kontratë të re me 20 herë kampionin e Anglisë.

Real Madrid para disa viteve ishte i lidhur me nënshkrimin me fituesin e Kupës së Botës, derisa Juventus dhe PSG raportohet se janë duke vëzhguar situatën.

Sidoqoftë, “Daily Star” raporton se francezi dëshiron kalimin te “Los Blancos” në verë si agjent i lirë.

Pogba nuk ka luajtur për “Djajtë e Kuq” që nga fillimi i nëntorit shkaku i probleme në këmbë, derisa pritet të jetë gati për ndeshjet e radhës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat