Objektivi i PSG-së

Futboll

Objektivi i PSG-së

Më: 19 janar 2022 Në ora: 19:31
Zinedine Zidane

Stoli i Mauricio Pochettino te Paris Saint-Germain do të marrë fund në fund të këtij sezoni.

Sipas informacioneve të “Marca”, ardhja e Zinedine Zidane në Parc des Princes për 2022/23 është e sigurt, gjë që padyshim do të çojë në largimin e argjentinasit. 

Interesi i Manchester United për Pochettino nuk është i ri dhe largimi i trajnerit ishte, për më tepër, një temë në tavolinë kur u largua Ole Gunnar Solskjaer, i cili u zëvendësua përfundimisht nga Ralf Rangnick.

Objektivi i PSG-së është të ketë një trajner që respektohet nga “peshat e rënda” të skuadrës dhe që mund të vendosë rregull në dhomat e zhveshjes, me Zidanin, pa punë që nga largimi nga Real Madridi, duke pasur profilin e dëshiruar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat