Aubameyang gati të transferohet

Futboll

Aubameyang gati të transferohet

Më: 20 janar 2022 Në ora: 11:19
Aubameyang gati të transferohet

Pierre-Emerick Aubameyang konsiderohet si një largim i sigurt nga skuadra e Arsenal pas të gjithë problemeve që ai ka pasur së fundmi me klubin.

Sipas Daily Express, në derën e “Topçinjve” ka trokitur një klub nga Arabia Saudite.

Bëhet fjalë për Al Nassr. Sipas medias ishullore, Arteta është i gatshëm të heqë dorë menjëherë nga shërbimet e sulmuesit 32-vjeçar, por problemet e fundit kardiake që Aubameyang ka shfaqur i kanë detyruar klubet që blerja përfundimtare të bëhet në fundin e sezonit.

Al Naasr ka kërkuar fillimisht një huazim të thjesht gjashtë mujore dhe më pas blerjen përfundimtare të lojtarit për 8 milionë euro.

Gjithsesi ai kërkohet edhe nga Juventusi dhe Borussia Dortmund, dy ekipe që mund të ndërhyjnë për të prishur planet e Al Nassr.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat