Përforcohet Struga Trim Lum

Futboll

Përforcohet Struga Trim Lum

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:52
Përforcohet Struga Trim Lum

Sava Radiç është emër i ri te skuadra e Struga Trim Lum.

Mesfushori vjen nga skuadra e Akademia Pandevit dhe në ditët në vazhdim do të promovohet te skuadra strugane, e cila forcon mesfushën në pjesën pranverore të sezonit në Ligën e Parë.

Mesfushori serb, kishte minutazhin solid në radhët e skuadrës së Akademia Pandevit, mirëpo drejtuesit e skuadrës nga Strumica vendosën që të ndërprejnë bashkëpunimin. Pas këtij akti, mesfushori serb iu drejtua skuadrës strugane dhe pjesën tjetër të sezonit do të vesh fanellën e Struga Trim Lum.

Kujtojmë se 23 vjeçari, më parë ka veshur fanellën e skuadrave të Beçejit, Çukariçkit, Baçkës dhe së fundit Duboçicës, para se të kalojë në radhët e skuadrës në Strumicë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat