Barcelona e do Firminhon

Futboll

Barcelona e do Firminhon

Më: 20 janar 2022 Në ora: 15:32
Barcelona e do Firminhon

Skuadra e Barcelonës ka shprehur interesim për sulmuesin e Liverpoolit, brazilianin Roberto Firmino.

Barcelona po synon transferimin e Firminos në fund të këtij edicioni pasi sulmuesi është i gatshëm të largohet nga Liverpooli, ekip me të cilin ka kontratë deri në verën e vitit të ardhshëm.

Firmino i ka bërë me dije Liverpoolit vendimin e tij për t’u larguar në fund të këtij sezoni dhe Barça do të duhet të paguajë rreth 20 milionë euro për kartonin e tij.

30-vjeçari iu bashkua Liverpoolit në vitin 2015 nga Hoffenheimin dhe për ekipin anglez ka shënuar 94 gola në 310 paraqitje në të gjitha garat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat