Mediat në Spanjë e bëjnë punë të kryer kalimin e Mbappes në Real Madrid

Futboll

Mediat në Spanjë e bëjnë punë të kryer kalimin e Mbappes në Real Madrid

Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:35
Kylian Mbappe

Kylian Mbappe raportohet se ka vendosur që e ardhmja e tij të jetë e lidhur me Real Madridin që nga vera e këtij viti.

Mediat në Spanjë, përkatësisht “ESPN” raporton se largimi i francezit nga Paris-Saint-Germain tashmë është një çështje e kryer.

Ish-sulmuesi i Monacos nuk ka bërë asnjë hap drejt rinovimit të kontratës më gjigantët e Francës dhe pritet që të kalojë në “Santiago Bernabeu” si lojtar i lirë.

Kompletimi i këtij operacioni pritet të bëhet ne muajin qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat